Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa w wykonaniu dzieci przedszkolnych.

W dniach 18 – 22 grudnia w Przedszkolu Publicznym w Damasławku były wystawiane „Jasełka”.
Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci 3- 4 – letnie „Żabki” pod wychowawstwem p. Romany Mróz. Wystąpiły przed swoimi rodzicami. Był to ich debiut aktorski.
Kolejnego dnia przed rodzicami i najbliższymi członkami rodzin w wspaniałych strojach Maryi, Józefa, trzech Króli, pastuszków i aniołków wystąpiły dzieci 6 – letnie. Dzieci miały okazje wspólnie bawić się z rodzicami dekorując pierniki, które same wykrawały i przy pomocy nauczyciela wypiekały w piekarniku.
W każdej z grup dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem, składały życzenia oraz usiadły do wspólnego stołu na poczęstunek.

Jasełka w Damasławku
Skip to content