W ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 170 dzieci uczęszczających do Przedszkola w Damasławku i Oddziałów Zamiejscowych w Niemczynie uczestniczyło w łącznie 8 wycieczkach do Łysego Młynu w Biedrusku.

Program wycieczek:
Część 1 – zwiedzanie z przewodnikiem:
– odrestaurowanego drewnianego młyna wodnego sięgającego historią do XV-wieku
– wystawy autorskiej fotografii przyrodniczej pt: „Owady saproksyliczne Polski w obiektywie Krzysztofa Sztaby” oraz innych wystaw czasowych
– ekspozycji poświęconej roli martwego drewna w lesie
– Centrum Ochrony Pachnicy dębowej zlokalizowanej w budynku „Łysy Młyn” oraz strony internetowej www.pachnica.pl, poświęconej pachnicy dębowej – owadowi z rodziny żukowatych związanego z próchnowiskami w dziuplach wiekowych drzew.

Ponadto przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem:
– kolekcji filmów przyrodniczo-naukowych, dla przedszkolaków (filmy o lesie dla najmłodszych (Bajki – Leśna wycieczka, Dzik Ryjo, wycieczka do lasu)
– sprzętu znajdującego się w dyspozycji Leśnego laboratorium: 17 stanowisk mikroskopowych wraz z projektorem i preparatami, tlenomierzem, ph -metrem, decybelomierzem, wiatromierzem itd.
– układanie puzzli i kostek edukacyjnych o tematyce leśnej, gry i zabawy edukacyjne.

Część 2 – przejście ścieżką edukacyjną wokół położonego przy młynie stawu, na której umieszczone są plansze poświęcone tematyce związanej z wodą. Obserwacja świata owadów przy pomocy sprzętu entomologicznego znajdującego się w dyspozycji „Łysego Młyna”.

Szczegółowe sprawozdanie sprawozdanie – łysy młyn -_9.1.1_DAMASŁAWEK (1)

IMG_1449

Przedszkolaki w Centrum Pachnicy Dębowej
Skip to content