W dniu 09.X.2018 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Damasławku z wielką radością powitały wyjątkowych gości – panów strażaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Jednak największą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego, który wzbudził niesamowite zainteresowanie wśród dzieci.Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania starszaki przedstawiły wiersz, poprzez który utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej.Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Strażacy w Przedszkolu
Skip to content