W dniu 22 .X.2018 r w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”.

We wszystkich grupach wiekowych dzieci odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i wdzięczne warzywo. W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. W grupie „Żabki” dzięki współpracy z rodzicami dzieci mogły spróbować dyniowych muffinek -bardzo dziękujemy p. Oweckiej za słodkości).

Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci wraz ze swoimi paniami wydrążały nasiona z dyń oraz ozdabiały dynie na rożne sposoby, mogły ćwiczyć i bawić się dyniową kulą , a także zrobić sobie zdjęcie z Dyniową Fotobudką, która dekoruje korytarz przedszkolny.

Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.

Święto dyni w przedszkolu!!!
Skip to content