14 lutego 2012 roku w Publicznym Przedszkolu w Damasławku odbyły się warsztaty dla kadry pedagogicznej Publicznego Przedszkola w Damasławku i Oddziału Zamiejscowego w Niemczynie.
Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Projektu „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematem warsztatów prowadzonych przez trenera z poznańskiego Instytutu Dziecka „AUTUS” było konstruowanie programów edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Warsztaty składały się z części teoretycznej oraz praktycznej w czasie które nauczyciele zaznajomili się:
– ze sposobem rozpoznawania indywidualnych potrzeb dziecka
– z tworzeniem kart indywidualnych potrzeb dziecka
– z komponentami programu terapeutycznego.
Każdy z uczestników otrzymał zestaw materiałów szkoleniowych oraz dyplom.

Warsztaty zorganizowano w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez nauczycieli.

warsztaty-dla-kadry-pedagogicznej

Konstruowanie programów edukacyjno-terapeutycznych – warsztaty dla kadry pedagogicznej