W dniach 11 i 12 lutego 2012 roku rodzice wraz z dziećmi z oddziałów Publicznego Przedszkola w Damasławku i oddziałów zamiejscowych w Niemczynie wyjechali na wycieczkę na VIII Walentynkową  Wystawę Psów Rasowych do Bydgoszczy. Wycieczka została zorganizowana w ramach Projektu pn.: „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem wycieczki była integracja dzieci i rodziców, a także kontakt przedszkolaków z  psami innej rasy niż te, które goszczą na zajęciach dodatkowych.

Uczestnicy wycieczki podziwiali urok i wdzięk różnych ras psów, a także ich cechy behawioralne i pierwotną użytkowość pod czujnym okiem osób którzy wcielili się w rolę Przewodników. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój wymarzony pies”, oglądały pokazy młodego prezentera, a także aktywnie ćwiczyły na stanowisku Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego.

Wycieczka-na-wystawę-psów

Przedszkolaki na wystawie psów rasowych
Skip to content