28 stycznia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyło się wydarzenie artystyczne „Bal leśnych przyjaciół” zorganizowane w ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Adresatami wydarzenia artystycznego były dzieci w wieku przedszkolnym z Damasławka i Niemczyna oraz ich Rodzice. W dwóch setach wzięło ponad 100 rodziców wraz ze swoimi pociechami.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez: Hannę Gawrońską, Agatę Felikszewska-Igiel, Barbarę Małecką z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Podczas zajęć plastycznych przygotowywały czapeczki z wizerunkami leśnych zwierząt, uczyły się refrenu piosenki wykorzystanej w spektaklu „Tajemnica leśnych przyjaciół”, dzięki temu aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu teatru Promyk. W drugiej części warsztatów wzięły udział w konkursach rywalizacyjnych oraz zabawach leśnych zwierząt. Dzieciom towarzyszyły Panie wychowawczynie również przebrane za leśnie zwierzęta. Przedszkolaki z wielką aprobatą prowadziły dialog z animatorkami ochoczo odpowiadając na pytania dotyczące przyjaźni.

Podczas warsztatów artystycznych dla dzieci, rodzice wzięli udział w godzinnym wykładzie prowadzonym przez panią psycholog Monikę Osakiewicz pn. „Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy”. Pani psycholog mówiła o śmierci bliskich osób. Odpowiedziała na pytania jak przygotować dziecko do odejścia bliskiej osoby, jak dzieci wyobrażają sobie śmierć oraz jakie emocje temu towarzyszą. Wykład zakończył się weselszym akcentem, rodzice dowiedzieli się w jaki sposób przygotować dziecko do przyjścia na świat nowego członka rodziny.

Po przerwie w czasie, której dzieci otrzymały słodkie podarunki, odbył się spektakl teatru Promyk pt.: „Tajemnica leśnych przyjaciół”. Bohaterami przedstawienia byli: zając Sprytek, miś Beczułka oraz groźny lis. Podczas spektaklu teatralnego dzieci nie tylko się bawiły, ale także uczyły czym jest prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie oparte było na formule teatralno-estradowej, dzięki czemu dzieci mogły brać aktywny udział w przygodach bohaterów.

Bal-leśnych-przyjaciół

Bal leśnych przyjaciół
Skip to content