03 grudnia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyło się wydarzenie artystyczne pn. „Mikołajkowa przygoda w zoo” zorganizowane w ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Adresatami wydarzenia artystycznego były dzieci w wieku przedszkolnym z Damasławka i Niemczyna oraz ich Rodzice. W dwóch setach udział wzięło ponad 100 rodziców wraz ze swoimi pociechami, którzy witani byli przez psy terapeutyczne pełniące w tym dniu rolę psich  „Świętych Mikołajów”.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez: Hannę Gawrońską, Agatę Felikszewska-Igiel, Barbarę Małecką z Centrum Sztuki Dziecka z Poznania. Podczas zajęć artystycznych przygotowywano z kartonów postacie zwierząt które mieszkają w zoo i bardzo chcą spotkać Świętego Mikołaja. Następnie naśladowano sposoby poruszania się zwierząt i wydawano zwierzęce odgłosy.
Efekt prac plastycznych jak i zabaw ruchowych rodzice podziwiali przed spektaklem teatralnym.

Podczas warsztatów artystycznych dla dzieci, rodzice wzięli udział w godzinnym wykładzie prowadzonym przez Panią psycholog Monikę Osakiewicz. Temat wykładu brzmiał
„Jak odpowiadać na trudne pytania – skąd się wziąłem”.

Po przerwie w czasie której dzieci otrzymały słodkie podarunki, odbył się spektakl teatralno-muzyczny w wykonaniu Teatru Atofri pt.: „Mikołajkowa przygoda w zoo słonia Trąbibombi”.  Spektakl oparty był o znane wiersze Juliana Tuwima ZOO i adaptowany do sytuacji artystycznej związanej z Mikołajkami w Damasławku.

Teatr-Atofri

Mikołajkowa przygoda w zoo
Skip to content