Łącznie 83 dzieci w wieku 5-6 lat, uczestniczyło w procesie produkcyjnym powstawania bombki – symbolu Świąt Bożego Narodzenia, w ramach zajęć edukacyjnych, które odbyły się w Fabryce Ozdób Choinkowych Bolglass w Gnieźnie, w ramach Projektu pn. „”Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dzieci wraz z opiekunami i przewodnikiem poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zwiedzania, historię powstania firmy i tradycję bombki.
Dzieci odwiedziły poszczególne pracownie gdzie powstawały wydmuszki, które następnie srebrzono, kolorowano i zdobiono.
Każdy oddział przedszkolny powrócił z wycieczki z prezentami w postaci bombek z imieniem przedszkolaków, które zostały wręczone jako prezenty rodzicom podczas przedstawień Jasełkowych.

Organizację wyjazdów przygotowano wspólnie z Dyrekcją i kadrą pedagogiczną Przedszkola biorącego udział w Projekcie. Ze środków Unii Europejskiej sfinansowano transport, ubezpieczenie i lekcje edukacyjne wraz z zakupem 170 bombek z imieniem dzieci.

Fabryka-Bombek1

Zajęcia edukacyjne w Fabryce Ozdób Choinkowych
Skip to content